Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2018 dus dava
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2018 dus dava
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2018 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
modiolus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 21, 2018 11:21 pm    Mesaj konusu: 2018 dus dava Alıntıyla Cevap Gönder

Dava açacak veya itiraz edecek olan var mı? Var ise kimseyi yanıltmadan bilgi verebilir mi? Ona göre 4 5 aylık plan programımızı yapalım geçen yılki gibi 4 5 ay evde boş oturup sonuç açıklansın diye beklemeyelim...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dtabc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 22, 2018 1:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Başlık için teşekkürler hocam. O kadar haklısınız ki. Diğer başlık altında şu konu hatalı bu konu hatalı diyenler ama şimdi gelip buraya yazıp evet dava açıcam demeye bile erinirler şimdi. Ve eminim ki açacaklar. Çok yazık olacak onca zaman beklememize. Bir gün bu mesajı da tekrar okursunuz inşallah, o soruların hiçbirinin iptal olmayacağına da kalıbımı basarım. Hayal aleminde yaşayanlar gerrçeklerle yüzleşince ne hissedecekler çok merak ediyorum. Bari dava açacaksanız buradan bize bilgi verin. Bunu borçlusunuz en azından insanlara
Başa dön
Dentisthatemutans
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 22, 2018 3:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Artık bu saatten sonra ölüm sessizliği oluyor hocam kimse adam gibi çıkıp da dava açtım demiyo biz yine insanlık bekliyoruz da!
Başa dön
Dusilann
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 22, 2018 3:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DBiz 4-5kişi süresi geçmesine rağmen hocalara ulaşıp, evet bu soruda haklı olabilirsiniz dönüşünü aldığımız ve karşıt referans bulabildiğimiz 2 soruya itiraz dilekçemizi verdik. Sadece itiraz dilekçesinin sonucunu beklemeyi, dava sürecine girmemeyi düşünüyoruz. Ama eğer ciddi referansları olup soruları hocalarla birlikte iyi değerlendiren adaylar varsa ve davaya ilerlemeye kararlıysa elimizdeki referansları aktarabiliriz . Hani aynı zamanda hem şeffaf bi süreç olması bizim referans açısından size katkımız için iyi olur hem de bizi bilgilendirmeniz süreçteki yolumuzu çizmemize yardım eder . Yalnız ösymye bizim dışımızda yalnızca 2 itiraz daha gitmiş o da başka 2soruya. Bu sene dava açılmayacağı tahminindeyim.
Başa dön
baran4434
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 22, 2018 3:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dusilann yazmış:
DBiz 4-5kişi süresi geçmesine rağmen hocalara ulaşıp, evet bu soruda haklı olabilirsiniz dönüşünü aldığımız ve karşıt referans bulabildiğimiz 2 soruya itiraz dilekçemizi verdik. Sadece itiraz dilekçesinin sonucunu beklemeyi, dava sürecine girmemeyi düşünüyoruz. Ama eğer ciddi referansları olup soruları hocalarla birlikte iyi değerlendiren adaylar varsa ve davaya ilerlemeye kararlıysa elimizdeki referansları aktarabiliriz . Hani aynı zamanda hem şeffaf bi süreç olması bizim referans açısından size katkımız için iyi olur hem de bizi bilgilendirmeniz süreçteki yolumuzu çizmemize yardım eder . Yalnız ösymye bizim dışımızda yalnızca 2 itiraz daha gitmiş o da başka 2soruya. Bu sene dava açılmayacağı tahminindeyim.

Hangi iki soru peki merak ettim de 4 deniyordu neden 2 ye düştü
Başa dön
dtabc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 22, 2018 4:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam açıklama için teşekkürler. Yaptığınız itirazların ne zaman sonuçlanacağı konusunda bilgilendirme yaptılar mı acaba ? Ya da bu itiraz süreci ile dava süreci arasındaki fark nedir bu konuda açıklama yapabilir misiniz ?
Başa dön
DtSmG
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 22, 2018 8:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hangi sorulara itiraz edilmiş acaba bilen var mı?
Başa dön
deno1094
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 22, 2018 10:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sorular ve çıkınca itiraz sonucuyla ilgili bilgilendirme yapabilirseniz çok iyi olur
Başa dön
deniz01
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 22, 2018 10:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

-_-

En son deniz01 tarafından Pzr Ekm 07, 2018 11:45 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
escakba
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 23, 2018 2:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dusilann yazmış:

Hangi sorular acaba ?
Başa dön
Netsiz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 23, 2018 6:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Daha hangi sorulara itiraz dilekcesi verdigini yazamayan insanlar yarim bigun dava acacak( belkide actilar bile) ve 4bin insani gecen seneki gibi magdur edecek bu dunayda birtek kendilerinin nefes aldigini sananlarla yasamak zor.
Başa dön
dentis_ts
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 23, 2018 7:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Protez fonasyon sorusu ile fizyoloji interkale disk sorusuna itiraz dilekçesi verildi ama süre geçmişti kabul olmama ihtimali var. Antegonial çentik ve çift lamina dura sorusu referanslar kitaplar ve makaleler ile doğrulandı bu 2 soruda sıkıntı olduğu düşünüldü ama dediğim gibi süre içinde itiraz edilemedi arkadaşımın dediği gibi dava açılmayacak.Yalnız itiraz süresi içinde birileri ortodonti molar distalizasyon sorusu ve karsinoma in situ sorusuna itiraz etmiş.Edenler kim bilmiyorum inş onlar dava açmaz...
Başa dön
Daglarkizii
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 23, 2018 7:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İtiraz dilekçesi eğer kabul olursa 9ekime yani sonuçların açıklanacağı tarihe kadar belli olur. İtiraz dilekçesi sınavın süresini uzatmıyor arkadaşlar. Sizi 4-5ay bekleten şey dava açılması. Biz de dava açmaması taraftariyiz. Bu yüzden süresi geçmesine rağmen yüzden gidip dilekçede ısrar ederek dilekçe verdik. Yani kimse kasti bı şekilde süre uzasin istemiyor emin olun. Okuyorum yazılanları burda kimse birbirine düşman değil o izlenimi vermeyin. İtiraz dilekçesini verince buraya yazdık. Bilgilendirdik. Alttan iş çevirmedik. Ve ÖSYM ye gidip dedik biz dava istemiyoruz. Evet süre geçti ama referansimiz makalelerimiz var kabul edin. Aldılar ama kabul olur mu bilmiyoruz.
Başa dön
Daglarkizii
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 23, 2018 7:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bizim itiraz ettiğimiz soruları yukarıda yazdılar. Protez Vedat sorusu ve fizyo discus sorusu. ÖSYM bizim haricimizde 2soru geldiğini söyledi onlar da yazıldığı gibi pato karsinoma in situ ve orto hangisi distalizasyon apareyidir sorusu.
Başa dön
dtsbp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 23, 2018 10:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

karsinoma in situ gibi apacik bir sorunun neyine itiraz ettiler acaba, restoratifteki cam iyonomer sorusu dururken karsinoma in situya itiraz etmeleri olaya kendi pencerlerinden baktiklarinin kaniti
Başa dön
Dusilann
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 23, 2018 10:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Canım arkadaşım burda senin cam iyonomer sorunun da itiraza gerek duymadığından emin birsürü insan vardır muhtemelen. Ama karsınoma in stu sorusundaki' penetrasyon ' ifadesindeki sorun da belirgin. lamina propria penetrasyonu olarak sorulurdu bize üniversitedeki sınavlarda karışıklığa neden olmaması adına. Çünkü tdk da İng. penetration
1. Delip girme, içine girme. 2. Radyoaktif ışınların maddeleri delip geçmesi. 3. Virüs çoğalması sırasında, hedef hücreye bağlanan virüsün hücrenin içine girdiği adım, penetrasyon.

Yani bazal membranı aşıp aşmadığı muallak.

Diğer yandan apoptozun azalmasının kanseri tetiklediğini de biliyoruz.

Yani bu tarz sorunlar var birçok soruda ama arkadaşlarımız malesef bu sorulardan ve ösymnin kalitesinden o kadar memnun ki 1 yetmez bizi senede 2 bu sorularla üzün diyor. Kimse şu sınava emeğimizi yansıtabileceğimiz sorular hazırlayın demiyor. Sorulara itiraz edilmesin diye ağlayanlar oldu hatta burada.

Not : cam iyonomer sorusunu da bana açıklarsan saygı duyarım niyetinin kötü olduğunu düşünmüyorum. Sen de insanlarla ilgili bu kadar hızlı yargıya varma lütfen. Ve soruya itiraz etmedim ama haklı buluyorum edeni.

Ve umarım toplumsal duyarlılığı, bireysel duyarlılığından yüksek biri şu sınavı davalar. Ama sadece soru bazında değil ösymnin hazırladığı soruyu ciddiye alarak hazırlaması amacıyla.
Başa dön
Dtburaks
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 24, 2018 4:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bukadar ayrıntılı bilen arkadaşlarımız keşke sınavda doğru cevapları işaretleseydide dava falan uğraşmasaydınız boşuna...

Gelmişsin tdk falan diyorsun pes yani gerçekten...
Başa dön
Karas
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Eyl 24, 2018 4:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dusilann yazmış:
Canım arkadaşım burda senin cam iyonomer sorunun da itiraza gerek duymadığından emin birsürü insan vardır muhtemelen. Ama karsınoma in stu sorusundaki' penetrasyon ' ifadesindeki sorun da belirgin. lamina propria penetrasyonu olarak sorulurdu bize üniversitedeki sınavlarda karışıklığa neden olmaması adına. Çünkü tdk da İng. penetration
1. Delip girme, içine girme. 2. Radyoaktif ışınların maddeleri delip geçmesi. 3. Virüs çoğalması sırasında, hedef hücreye bağlanan virüsün hücrenin içine girdiği adım, penetrasyon.

Yani bazal membranı aşıp aşmadığı muallak.

Diğer yandan apoptozun azalmasının kanseri tetiklediğini de biliyoruz.

Yani bu tarz sorunlar var birçok soruda ama arkadaşlarımız malesef bu sorulardan ve ösymnin kalitesinden o kadar memnun ki 1 yetmez bizi senede 2 bu sorularla üzün diyor. Kimse şu sınava emeğimizi yansıtabileceğimiz sorular hazırlayın demiyor. Sorulara itiraz edilmesin diye ağlayanlar oldu hatta burada.

Not : cam iyonomer sorusunu da bana açıklarsan saygı duyarım niyetinin kötü olduğunu düşünmüyorum. Sen de insanlarla ilgili bu kadar hızlı yargıya varma lütfen. Ve soruya itiraz etmedim ama haklı buluyorum edeni.

Ve umarım toplumsal duyarlılığı, bireysel duyarlılığından yüksek biri şu sınavı davalar. Ama sadece soru bazında değil ösymnin hazırladığı soruyu ciddiye alarak hazırlaması amacıyla.

Dusilann yazmış:
İyi günler biz zaten diskus interkalaris sorusunda data hocasından referans aldık. Protezde de hocaya danıştık sizin bakış açınızdan haklı olabilirsiniz ama protez hakemi ne der bilemiyorum cevabı geldi. Aynı şekilde ortodonti için de hocadan, düşüncenizde haklısınız fakat bu sene dava süreci olmasın istedikleri için itirazı kısa tutmuş olabilirler itiraz dilekçenizde size yardımcı olurum cevapları geldi. Data bi kurum bu şekilde göstermesi gerekiyor kendini etrafa. Biz zaten ilgili bireylerle konuşuyoruz. Emin olun burada itiraz için bile çaba harcamayan insanlardan çok daha fazla emek verdik ve olaya daha hakimiz. itiraz dilekçesi yeterli olur umarım. Ben kendi adıma, bireysel haklarım toplumun haklarıyla bağdaştığında hakkımı arayamayabileceğimi öğrendim ki bu çok saçma ama insanda şevk kalmıyor uğraşmak için. toplum oldukça sabırsız ve sanki diploma süresi bekleyecekmişizcesine aç gezicez tarzı şeyler konuşuluyor.Zaten ösym nin soruşturması kısa süren birşey değil yarın yerleşmeyeceğiz davaya kalmasa bile. O süreçte ben çalışmayı düşünüyorum. Belki akıllarına gelmemiştir diplomalarının olduğu diye söylüyorum. Arkadaşlarıma da tavsiye ederim yani unutmayın diplomanız var.Dava sürecine gitme kararı olan arkadaşım olursa da desteklerim fakat durum üzücü aslında o dava herkesin hakkının iadesi amaçlı açılacak açılırsa. 24 yaşında insanların bişeylerden bu kadar bezmiş veya bu kadar alternatifsiz veya hukuka inancının kalmayışı ya da kendini yıllardır hatalarıyla ünlü bir kurum karşısında güçsüz hissetmesi beni üzdü. Umarım hepimiz için iyisi olur . İsteyen arkadaşlarımla itiraz dilekçesi için whatsapp kurma teklifim geçerli. Elimizdeki verileri birleştirip yarın akşama kadar itiraz işini bitirelim derim. Elini taşın altına koyanlar, mesaj yoluyla haberleşelim.

şu iki mesajınız üzerinden bir şeyler söylemeden edemeyeceğim. 24 yaşında insanlardan beklediğiniz gibi bir duruş göremediğinizi söylemişsiniz ben de aynı şekilde 24 yaşındaki bir meslektaşıma fikirlerini burada söyleyen diğer meslektaşları için "... İçin ağladılar" şeklindeki bir ifadeyi yakıştıramıyorum. Durumlarla ilgili neyin doğru hareket olabileceği hakkında yorum yapmadan, tavırlarla ilgili neyin doğru olduğunu da değerlendirmenizi öneririm.

Yazdığınız gibi soruları ösym hazırlamıyor, bu bir meslek sınavı ve soruları hazırlayanlar bizim hocalarımız dolayısıyla daha iyi soru hazırlanmasıyla ilgili çabanızı hocalarımıza ulaşarak gösterebilirsiniz. Ha keza sınavı dava ettiğimizde de sorular yine bilirkişi olan hocalarımıza gidiyor, dolasıyla benzer hocaların benzer bakış açıları dava edilen sorulardan küçük bir kısmının iptaliyle sonuçlanıyor.

Bireysel duyarlılıkla mevcut düzene boyun eğdiğimizden bahsetmişsiniz, bizlerin dava açılmazsa menfaat sağlayacağı gibi fikriniz var sanıyorum burada nasıl bir çıkar sağladığımızı varsayıyorsunuz açıklayabilirseniz çok mutlu olurum zira bir türlü anlayamıyorum. İlk yapılan dus tan beri hatta tus larda da her sınavda hatalı sorulara dava açılıyor, ama her sene de hatalı sorular olmaya devam ediyor, görünen o ki bizim hatalı olduğunu düşündüğümüz sorulara dava açmamız bu durumu değiştirmiyor. Üstüne üstlük aylarca beklememize neden oluyor, ki bu süreç sizin düşündüğünüz gibi güllük gülistanlık geçmiyor. Burada iş arayıp bulamayanlardan, yeni mezun olup aile baskısı yaşayanlardan, eski mezunlardan aile geçindirmesi gereken insanlardan bahsetmeyeceğim çünkü sizin gerçekliğinizde böyle şeyler olmadığından daha önce bahsettiniz. Hal böyleyken hepimizin hem fikir olduğu hatalı olan bu sistemle iligili, "soruya dava açmak tüm sistemi düzeltecek" fikrinden başka bir çözümünüz varsa hep birlikte yanınızda olacağımızdan emin olabilirsiniz.
Başa dön
Dtburaks
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 24, 2018 5:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bukadar ayrıntılı bilen arkadaşlarımız keşke sınavda doğru cevapları işaretleseydide dava falan uğraşmasaydınız boşuna...

Gelmişsin tdk falan diyorsun pes yani gerçekten...
Başa dön
dtsbp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 24, 2018 5:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

o sekilde bi sorunun iptal olmasi imkansiz, ki olsa da haksizlik olur . cunku soru apacik hicbi soru isareti bulundurmayan bir soru, bosuna süreç uzamasin
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2018 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız