Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - EYLÜL 2012 DUS'A HAZIRLANANLAR BURAYA!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

EYLÜL 2012 DUS'A HAZIRLANANLAR BURAYA!
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2012 Eylül DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
orto2012
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Hzr 29, 2012 7:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gercekten ya, Kim ne yapiyor, neden boyle acayip bi sessizlik var? Tuscular acayip muhabbet halinde... Farmakolojiyi kacinci tekrarda hazmettiniz, soru yapabilir hale geldiniz.. Ben calistigim herseyi unutuyorum.... Unutmamak icin napmali?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dtaysen
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Hzr 29, 2012 11:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[quote="orto2012"]Gercekten ya, Kim ne yapiyor, neden boyle acayip bi sessizlik var? Tuscular acayip muhabbet halinde... Farmakolojiyi kacinci tekrarda hazmettiniz, soru yapabilir hale geldiniz.. Ben calistigim herseyi unutuyorum.... Unutmamak icin napmali?[/quote]

farma tek anlamıyla berbat bi ders:(aynı sorundan ben de muzdaribim:((sanırım çok tekrar atmak gerekiyo ve çok soru çözmek lazım....
Başa dön
orto2012
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 30, 2012 5:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kacinci tekrarda ezberleniyo bu acaba yau?
Başa dön
premolar
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 30, 2012 5:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

orto2012 yazmış:

farmada tekrar sayısı öğrenene kadar olur bir de en fazla unutulan ders olduğu için sınava en yakın zamanda farma tekrar etmeniz sizin yararınıza olacaktır
Başa dön
serap
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 30, 2012 5:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

orto2012 yazmış:

Farma her tekrarda ilk defa çalışmış hissi uyandırıyor:)Unutuluyor ama sınavda birşekilde şıkları görünce hatrılamasan bile içine doğuyor:))
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
orto2012
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 30, 2012 5:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ilk sinavda birakmistim, calismamistim, ama bu sefer kendime soz verdim tam tekrar yapicam diye ama daha 2. tekrarda elime yapisti. Farma calismamak icin Ders calismadim... Ama soz buhafta toparliyorum
Başa dön
orto2012
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Tem 02, 2012 5:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar nasil gidiyor? Farma blokajini atlattim, simdi patoloji calisacagim , persembe farmayla tekrar sansimia denicem... Umarim basaririm..
Başa dön
sahraa
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Tem 11, 2012 1:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ufff bi bana mı zor gelio acaba diye düşünmekteyim.. ayrıca endo ve perioya nerden çalışıyorsunuz?
Başa dön
imacit
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Tem 11, 2012 4:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kesınlıkle zor bır sınav 1 ay once tam manasıyla hallettıgımı dusundugum kıtaba sımdı bakıyorum da baya bır umutsuzluga kapıldım.. sankı bosluga calısıyormusum gıbı..
Başa dön
dtesra
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Tem 11, 2012 4:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

imacit yazmış:
kesınlıkle zor bır sınav 1 ay once tam manasıyla hallettıgımı dusundugum kıtaba sımdı bakıyorum da baya bır umutsuzluga kapıldım.. sankı bosluga calısıyormusum gıbı..

çalışırken oyle gelır sakın umutsuzluga kapılmayın..bıkac kere tekrar yaptıktan sonra çogu sey kafanızda kalır..
Başa dön
imacit
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Tem 11, 2012 4:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ınsallah oyle olur.. bu arada sız nısan donemıne hazırlanmıs mıydınız.? hazırlandıysanız dusdata nın yaptıgı hazırlık denemelerındekı turkıye sıralamanız asıl sınavdakı derecenızle ne oranda ortusmustu.?
Başa dön
mithras
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Tem 11, 2012 7:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

valla o pek belirleyici olmuyor şahsım adına konuşuyorm son denememde 50. oldum dusta 190. Smile
denemesi vasat olanın sınavı iyi geldiği de oldu yine yakın çevremde..
o yüzden çok da dikkate almayın, bol tekrara devamm ben 8 aydır ders çalışıyorum hala ilk defa görmüş gibi olduğum konular oluyor Very Happy
Başa dön
orto2012
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Tem 11, 2012 4:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar endoya nerden calisiyosunuz?
Başa dön
imacit
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Tem 11, 2012 4:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

orto2012 yazmış:
Arkadaslar endoya nerden calisiyosunuz?

dusdata soru kıtabı cok ıdeal bence soruların acıklamalı cevapları da mevcut konu kıtabı falan okuyarak bu saatten sonra fazla oyalanma derım ben..
Başa dön
imacit
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Tem 11, 2012 5:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mithras yazmış:
valla o pek belirleyici olmuyor şahsım adına konuşuyorm son denememde 50. oldum dusta 190. Smile
o yüzden çok da dikkate almayın, bol tekrara devamm ben 8 aydır ders çalışıyorum hala ilk defa görmüş gibi olduğum konular oluyor Very Happy

190. olupta tercıh yapmamak da cesaret ısı bence takdır ettım bu arada puan kac gelmıstı ogrenebılır mıyım..?
Başa dön
imacit
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Tem 11, 2012 5:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mithras yazmış:

dedıgın gıbı benım de bır arkadas son denemede 90. olup dusta 35 cıvarı olmustu. sınavdakı 7-8 soruda arada kalıyorsun o soruların senı sevmesıyle alakalı demıstı..
Başa dön
mithras
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Tem 11, 2012 5:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

65.9du puanım, ben daha iyisini yaparım eylülde 3 ay var noolcak dedim, sonuçta hakkaten beklemediğim bir sonuçtu,ama ders çalışmak çok zor geliyo artık bıktım Smile
sınav azbucuk şans işi, 9-10 değil belki 20 soru sallıyorsunuz artık ya tutarsa Very Happy
Başa dön
imacit
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Tem 11, 2012 8:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu sıcakta mıllet sagda solda tatıl yaparken bana da ders calısmak cok zor gelıyor.. insallah o sallayacagımız sorular kurtarır bızı Very Happy
Başa dön
tunaakman
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Tem 11, 2012 9:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yorumları okuyunca bu ülkede statükonun kişilere kurumlara ve mesleğe ne büyük kötülük ettiğini daha iyi anlıyorum.Yanılmıyorsan Temmuz 2009 da Diş hekimliğinde uzmanlık yönetmeliği yayınlanmıştı.Malum çevreler hemen konuyu danıştaya *****ürüp iptal ettirdiler.benzer şekilde 2002 de yine aynısını yapmışlardı.Bu belirsizlik ve kargaşa ancak 2011 sonunda kanun yoluyla çözülebildi.Gerçi onuda anayasa mahkemesine taşıdılar ya.Hadi onu şimdilik pas geçelim.Tüm bunları niye söylüyorum.Tıpta bu sınavlar yıllardır yapılıyor.Uzman olmak isteyen genç beyinler,tıp fakültesine adım attıkları ilk yıldan başlayarak,altı yıl boyunca hazırlanırlar.Son dönemeçte ise şöyle bir iki tekrar ve kamp dönemi ile bu işi bitirirler.Ama siz asıl bu haziran döneminde mezun olmuş diş hekimi arkadaşımızın ne halde olduğunu bir düşünün.Temmuz-Ağustos yani toplam 60 gün karşınızda temel ve klinik bilimlerden oluşan bir yığın ders.Ne demeli nasıl bir strateji veya yöntem onları yukarılara taşır,şahsen ben bir yol ve yöntem bulamadım.Bilen varsa söylesin.
Başa dön
imacit
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Tem 11, 2012 10:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tunaakman yazmış:
Yorumları okuyunca bu ülkede statükonun kişilere kurumlara ve mesleğe ne büyük kötülük ettiğini daha iyi anlıyorum.Yanılmıyorsan Temmuz 2009 da Diş hekimliğinde uzmanlık yönetmeliği yayınlanmıştı.Malum çevreler hemen konuyu danıştaya *****ürüp iptal ettirdiler.benzer şekilde 2002 de yine aynısını yapmışlardı.Bu belirsizlik ve kargaşa ancak 2011 sonunda kanun yoluyla çözülebildi.Gerçi onuda anayasa mahkemesine taşıdılar ya.Hadi onu şimdilik pas geçelim.Tüm bunları niye söylüyorum.Tıpta bu sınavlar yıllardır yapılıyor.Uzman olmak isteyen genç beyinler,tıp fakültesine adım attıkları ilk yıldan başlayarak,altı yıl boyunca hazırlanırlar.Son dönemeçte ise şöyle bir iki tekrar ve kamp dönemi ile bu işi bitirirler.Ama siz asıl bu haziran döneminde mezun olmuş diş hekimi arkadaşımızın ne halde olduğunu bir düşünün.Temmuz-Ağustos yani toplam 60 gün karşınızda temel ve klinik bilimlerden oluşan bir yığın ders.Ne demeli nasıl bir strateji veya yöntem onları yukarılara taşır,şahsen ben bir yol ve yöntem bulamadım.Bilen varsa söylesin.

Acıkcası neresınden baslayıp cevap verecegımı sasırdım ama bahsettıgınız sırayla ben de dusuncelerımı paylasacagım..

1- daha once yapılmaya calısılmıs ancak yenı yasalasabılmıs bu sınavın meslege bır zararı oldugunu dusunmuyorum zıra daha once de sıstemde uzmanlar vardı ancak baska yollarla ve asamalarla uzmanlıga gırıs yapılabılıyordu. sımdı yapılan sınav bazı kısı ve kurumların ellerınden bazı hakları aldı bu da halıyle onların canını sıktı. Bu derin ve ayrı bır konu..

2- tıpta bu sınav yıllardır yapılıyor evt ama onlar ıcın de bu sınavın bellı bır tarıhı ve gecmısı var. Yanı acılan ılk tıp fakultesıyle bırlıkte bız buna bır de TUS sınavı koyalım dememısler. Onlar da bır donem bıraz karmasa ve sıkıntı cekmıs sımdı bızde bu karısık donemı Dıs Hekımlerı olarak yasıyoruz.

3- Uzman olmak ısteyen tıp ogrencılerın hepsı daha ılk seneden itibaren sınava calısmıyorlar ders calısıyorlar. Kaldı kı bunlar dıs hekımlıgı fakultelerınde de var ve zaten bu ınsanlar okulu derece ıle bıtırıp uzmanlık sınavına daha rahat hazırlanıyorlar ama ben daha 1 2 tekrar yapıp gıren arkadasımı gormedım hepsı yıne 6-8 ay sınava ozel hazırlık yapıyorlar.

4- bu donem mezun olan meslektaslarım da dıger tıp fakultesı mezunları gıbı ısterse sınava hazırlanır ısterse devlette ya da ozel sektorde calısır kımse onlara '2 ayda sınava hazırlanıp gıreceksınız ve kazanamazsanız bır daha gıremezsınız' demıyor.

Sıstem cok dogru calısmıyor olabılır ama yukarı tasınmak ıstegen arkadaslar ıcın adıl bır sınav geldıgını dusunuyorum..
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2012 Eylül DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız