Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - yök kararı
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

yök kararı
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2012 Nisan DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
gokce
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ağu 24, 2012 7:26 pm    Mesaj konusu: yök kararı Alıntıyla Cevap Gönder

YÖK, gelişmekte olan üniversitelerin baskısıyla dişhekimliği fakültelerindeki doktora programlarının devam etmesine karar verdi. Aslında yapılması beklenen klinik bilimlerdeki doktora programlarının iptal edilmesi; aynı tıp fakültelerindeki gibi temel bilimlere yönelik olanların korunmasıydı. Ancak yeteri kadar uzman kadrosunun verilmemesi ve uzmanlık öğrencilerinin öğrenci eğitiminde yer almasının yasak olması bu kararın alınmasına neden olmuş. Çünkü fakülteler, "hasta bakacak ve öğrenci eğitiminde görevlendirilecek asistanımız çok az" diye baskı yapıyordu.
Şimdiden "uzmanlık" kavramında iki başlılık başlayacak. Bana kalırsa esas problem 4-5 yıl sonra çıkacak. Uzmanlık yasasından sonra 06.04.2011 tarihinden sonra doktora programlarına başlayanların uzmanlık talebi olamayacaktı. Ancak yeteri kadar "doktoralı" meslektaş birikimi olduğunda, "bizim neyimiz eksik" talebiyle büyük bir olasılıkla yeniden "bir kereye mahsus" (?) olmak üzere onlara da uzmanlık diploması verilecek.
Birçok fakültenin birçok bölümünde doktora öğrencisi seçiminin nasıl yapıldığı yıllardan beri ortadadır. Peki, böyle bir durumda bin bir emekle, DUS'a hazırlanıp, sınav kazanıp, uzmanlık eğitiminin gereklerini gerçek anlamda yerine getiren ve gerçek anlamda uzmanlık kavramının içini dolduracak meslektaşların hakkı ne olacak? bu konuda fikri olan ?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
dtsmn
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ağu 24, 2012 11:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben 2011 mezunuyum.dus gibi fırsatımızın olmadığı bir yılda herkes gibi doktoraya başvurdum. tabiki torpil(tanıdık-milletvekil-bürokrat-bakan damadı abd başkanı kızı vs vs..) olamadığı için 39 kişi arasından 2. sıradayken mülakatla tarafıma 2 soru sorulmuş ve doğru cevaplamama rağmen 10 verilerek( diğer 8 kazanan adaya ise 100-70 verilerek) 9. konuma yani 1. yedek olarak kalıp daha sonra hukuki süreci başlatıp haklılığımı da adaletle almış bulunmaktayım...1 yılımı yediler üzüntuyle gecen bir seneden sonra dusa hazırlanıyorum sırf emır elı olmamak ıcın.yoksa su var onların kızına kısragına damadına cocuguna dr de verilecek. danışıklı dövüş denir bunun adına da..sımdı eylülde de başlıcam kazandığım için doktoraya.ama gram gitme isteği yok içimde.çok trajik.yani bu devran böyle gelmiş böyle gider.dr de verilir kadro da verilir.umarım sınavla gelenleri bu devlet ezdirmez.adam gibi kadrolar açılsa kimse zor durumda kalmayacak. ama o da yok maalesef.hakkımızda hayırlısı.gerçekten hakedenlerin, hakettikleri yerlerde olması dileğiyle.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Hoppsss
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ağu 25, 2012 9:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu yokun kararina nerden ulasabiliriz??bu bir soylentimi yoksa bu isin gerceklik payi var mi?? Cok tesekkurler..
Başa dön
tunaakman
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Ağu 25, 2012 7:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Geçmişte doktora seçmelerinde yapılan haksızlıkların vebali,her düzenleme yapıldığında bunu danıştay 8.nci daireye taşıyan ve tabiki hemen iptal ettiren TDB.ve en son olarakta yapılan yasal düzenlemeyi yine TDB.nin verdiği gaz ile Anayasa mahkemesine taşıyan CHP.nin boynundadır.Bana söylermisiniz,yukarıda uğradığı zulmü bu forumda dile getiren sn:dtsmn.nin hakkını kim nasıl teslim edecek.ve tabiki onun gibi binlercesinin.
Başa dön
Hoppsss
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ağu 26, 2012 5:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu kararın haberine nerden ulaşıcaz bilen yok mu gercekten??
Başa dön
dtsmn
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ağu 26, 2012 6:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

e dişhekiminde ben aynı yazıyı gördüm istersen oradakilere sor
Başa dön
dtsmn
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ağu 28, 2012 11:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

konuyla ilgili resmi olmasa da söylenenler verilecek yönünde uzmanlığın. belki bir defa ! belki de devam edicek. dusla girenlerin bir farkının olması gerektiği gibi umarım bir açıklama da yapma gereği hisseder tdb, sağlık bakanlığı, yök. yazık bize. sağlık bakanlığı yıllardır diş hekimlerine üvey evlat muamelesi yapmaktan ne zaman vazgeçicek

En son dtsmn tarafından Çrş Ağu 29, 2012 7:42 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
dtsmn
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ağu 28, 2012 11:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

doktora yapana zorunlu hizmeti taşrada, doğuda yaptırıp dusla girene batıda merkezde zorunlu hizmet yaptıracaksa , yani sadece fark bundan ibaret olacaksa yazık bu emeklere.bu belirsizlik yıpratıyor.
Başa dön
Hoppsss
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 01, 2012 11:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

drrıza araştırmalrı takip ediyorum demiştiniz var mı bir haber??
Başa dön
gokce
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 02, 2012 10:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

öyp kontenjanlarında dişhekimliklerileri de var,ilgilenelere duyrulur,bu durumda zaten ikiye bölünmüs oluyo,anlamakta zorlanıyorum ciddden..
Başa dön
dtsmn
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 02, 2012 10:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

en son 16 temmuzda açıklanandan başka öyp alımı oldu mu gökçe hanım? 16 temmuzdaki açıklanması beklenen kontenjanlar, dusta sağlık bakanlığı kadrosu olarak gördümüz kadrolar diye söylentiler var. yani öyp diş hekımlıgı gecen sene bir kere uygulandı işte.tekrar açıklanan birsey mi var?
Başa dön
gokce
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 02, 2012 11:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben ıspartadayım tedavide bizim bölüm dus da 1 kontenjan alıyor gözüküyor öyp deki kontenjanlara bakıım dedim bugun 4 kişi alıyor anlamadım bende,son basvuru 11 eylül yazıyodu ben mi yanlıs anladım bilmiyorum
Başa dön
dtsmn
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 03, 2012 3:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

o şey sanırım öyp gökçe hanım, akademik personel.org ta ki de ilk ilan aynı zamanda. öyp ile geçen sene atanıp ingilizce yüzünden giremeyenler için.genelde tedavi içeriyordu.yani öyp ile ilgili yeni alınma durumu yok ama şimdilik mi öyle yoksa hep mi bu böyle gider bilmiyorum.yeni açılan 11 tane daha diş hek. fak . var durum ne olur bilmiyorum. ortada adam gibi çıkıp bilgi verilmediği için bilgi kirliliğine devam ..
Başa dön
gokce
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 03, 2012 4:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

doğrudur bende tam anlamadım zaten,sadece 2012 yazıyodu ondan kafam karıstı yinede paylasıyım dedim,umarım bazı seyler en kısa zamanda netlik kazanır,ege üniv.deki hocamızın dedikleri kafamızı karıstırdı gercekten
Başa dön
dtsmn
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 03, 2012 5:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ne dediler tam olarak ? ben mi kaçırdım acaba
Başa dön
gokce
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 03, 2012 5:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

edişhekiminde yazıyor dus bölümünde oradan bakabilirsiniz
Başa dön
dtngy
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 18, 2012 3:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

rıza bey bu konuyu araştırdınızmı acaba bilgi verirseniz cok sevinirim
Başa dön
carranza
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 18, 2012 6:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

o kadar sinir oluyorum ki bu karara!resmen dus a çalışmak istemeyen ve doktoraya giren herkesin ekmeğine yağ sürülüyor bizim gibi gecesini gündüzüne katıp ders çalışan arkadaşların hakkı yeniyor!
Başa dön
mehmetemrah
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 06, 2012 9:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu belirsizlik ne zaman çözülecek hangi hocayla görüştüysem doktora daha uzun ve ciddi eğitim dusla gelen bitirip gidecek mecburisini yapıp belgesini alacak biz doktora kökenlileri yard doç alacağız diyor.bu nasıl iş uzmanlıkları sayılacak mı net bir açıklama yok.konu hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar
Başa dön
seray
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 07, 2012 4:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tıp fakültelerinde de doktora yapmış hekimler (uzmanlık sınavı dışında, ör:mikrobiyoloji gibi zamanında çok tercih edilmeyen bölümlerde iş, öğrenci yükünü dağıtmak için) doktoraları bittikten sonra çıkan bir kanunla uzman sayılmadılar ve bundan birçok mağdur var. bunların bir kısmı zaten sonradan ya tusu kazandığı için ya da aile hekimi olduğu için çok itiraz olmadığı söyleniyor. ben 2011 öncesi doktoraya başlayıp ayrıldım, bundan dolayı doktoraya devam etmek ya da dusa hazırlanmak konusunda kendi hocalarım dışında da birçok öğretim üyesiyle görüştüm. hatta tıp fakültelerindeki birkaç tanıdığımdan da fikir aldım. dediğiniz gibi bir defaya mahsus bunları (2011'den sonra doktoraya başlayanları) uzman sayalım deme şansları yok çünkü dus yürürlüğe girdikten sonra herkes ona tabi, tıpta da aynı durum olmuştur.diyelim öyle bir durum oldu bizim gibi dusa hazırlananlar da karşı bir dava açıp hakkımızı zaten ararız. bir de hocalar dusla gelen öğrenciye fakülte için tanınan haklarından kadro+maaş+döner verdikleri için kontenjanı az tutuyorlar.sonuçta orada her maaş alan kişi hocaların ekonomik rakibi:) bu yetmeyince dediğiniz gibi doktora öğrencisi de almak zorunda kalıyorlar. %75'i pratik eğitim olan bir mesleğin eğitiminde asistan sayısı önemli tabi.fakat dus'un çıkmasıyla doktoraya alınanlara hiçbir şekilde araştırma görevlisi kadrosu verilmeyecek.zaten çoğu üniversitede maaşsız çalışan doktora öğrencilerine bundan sonra kadro gelme şansı yok.hocalar da doktoraya öğrenci alabilmek için herkese yok dusla gelen öğretim üyesi olamaz gibi kandırmaca laflar ediyor. uzman olmayan biri öğretim üyesi olup ders veremez. öyp olayı da hocaların istedikleri kişilere dus olmadan kadro verebilme şeklidir. fakat onlar uzman sayılmayacakları için ileride öğretim üyesi sayılsalar da baktıkları hastalardan pratisyen döneri alacaklardır.ben tıp fakültesindeki uygulamalardan çok farklı şeyler olacağını sanmıyorum...
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2012 Nisan DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız