Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Nereyi Tercih edeceksiniz?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Nereyi Tercih edeceksiniz?
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
kemal_b_w
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 8:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

zlh yazmış:
aslında şunuda düşünüyorum..dustan önce hakkaniyetin olmadığını düşünüyordum asistan alımlarında..ama şuan bakıyorum gene adaletin olduğunu söylemek güçleşiyo çoğu zaman bana..aylardır çalıştığın emek verdiğin sınava gene çoğumuzu adaletsizce siyasi görüşe, hatta görünüme göre yargılayıp asistan olarak almayan hocaların zaman ayırmadan , değer vermeden hazırladığı ,çalışan ve çalışmayanı ayırt edemeyecek kadar özensiz hazırlanan sorularla uğraşıp sonucu alıyoruz .. .. bazı fakülteler mevsimlik işçi alır gibi hala doktoralı öğrenci alıyo.. ama birtane bile dusa kadro açmıyo...

O okullardan birisinde ara dönemde her bölümde 7-8 tane doktora kadrosu açılıyor ama dus kadrosu "0" ben suçu hocalara bulmuyorum bu konuda. Bakanlık bağıra bağıra dus çıktıktan sonra doktoraya girenlere uzmanlık verilmeyeceğini söylediği halde kölelik yapmak için doktoraya can atanlarda buluyorum suçu. Sen göz göre göre kendini kullandırırsan adamlar da sonuna kadar kullanır
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
zlh
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 8:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kemal_b_w yazmış:
zlh yazmış:
aslında şunuda düşünüyorum..dustan önce hakkaniyetin olmadığını düşünüyordum asistan alımlarında..ama şuan bakıyorum gene adaletin olduğunu söylemek güçleşiyo çoğu zaman bana..aylardır çalıştığın emek verdiğin sınava gene çoğumuzu adaletsizce siyasi görüşe, hatta görünüme göre yargılayıp asistan olarak almayan hocaların zaman ayırmadan , değer vermeden hazırladığı ,çalışan ve çalışmayanı ayırt edemeyecek kadar özensiz hazırlanan sorularla uğraşıp sonucu alıyoruz .. .. bazı fakülteler mevsimlik işçi alır gibi hala doktoralı öğrenci alıyo.. ama birtane bile dusa kadro açmıyo...

O okullardan birisinde ara dönemde her bölümde 7-8 tane doktora kadrosu açılıyor ama dus kadrosu "0" ben suçu hocalara bulmuyorum bu konuda. Bakanlık bağıra bağıra dus çıktıktan sonra doktoraya girenlere uzmanlık verilmeyeceğini söylediği halde kölelik yapmak için doktoraya can atanlarda buluyorum suçu. Sen göz göre göre kendini kullandırırsan adamlar da sonuna kadar kullanır

valla bu durumda tek madur biziz..doktoraya girenleri eleştirmiyorum dus çıktıktan sonra çünkü uğraşmak istemiyo kimse şuan bizi bu saatte stresten uyutmayan sınavla..ve para almıyo ... bu kadar az kadro hangimize yeterli ki Smile ama asıl konu konya orto şuan ..herkes için hayırlısı olur umarım.
Başa dön
idris_kavut
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 8:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

geleceğinden de umutsuzum ama hani Olursa tercih edilir mi Acaba. Peki bir de orto protez arasında kaldım Ben. Acaba illa orto mantıklı mi ilerisi adına
Başa dön
kemal_b_w
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 9:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

idris_kavut yazmış:
geleceğinden de umutsuzum ama hani Olursa tercih edilir mi Acaba. Peki bir de orto protez arasında kaldım Ben. Acaba illa orto mantıklı mi ilerisi adına

Her sınavda en çok orto kadrosu açılıyor. Bu gidişle ilerde orto nun pek bi esprisi kalmayacak. Ben de orto ile perio arasındayım açıkçası...
Başa dön
idris_kavut
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 9:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bende o yüzden tereddütteyim yazıp yazmamakla. Tabi şu anda revaçta olması da insanı çekiyor iste Smile
Başa dön
kemal_b_w
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 9:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

idris_kavut yazmış:
Bende o yüzden tereddütteyim yazıp yazmamakla. Tabi şu anda revaçta olması da insanı çekiyor iste Smile

Ulan sınavı ayrı bi dert ,beklemesi ayrı dert, tercih ayrı dert.... Uzmanlık falan olmayaydı açardık dükkanı şimdiye köşeyi dönmüştük Very Happy sırf tus var diye tıp yazmadık , 5 sene boyunca tıpçılarla dalga geçtik, aynısı başımıza geldi... Boşuna dememişler gülme komşuna gelir başına diye Very Happy
Başa dön
idris_kavut
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 9:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hakkımızda Hayırlısı artık.
Başa dön
dtsrn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 6:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

zlh yazmış:

yeni açılan bazı üniversitelerde rektörlük kadrosuyla kadrolu maaşlı asistan alıyorlar öğretim elemanı adı altında. tamam doktora alımı var ne yazıkki bu doktoralılar kadrosuz maaşsız asistanlar ama yeni açılan üniversitelere alınan asistanlar bildiğiniz kadrolu çokta güzel maaş alıyorlar. bundan dolayıda dusun kontenjanı bu kadar az işte. hakkaniyet yine yok yine yok bencee Sad
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 7:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtsrn yazmış:
zlh yazmış:

yeni açılan bazı üniversitelerde rektörlük kadrosuyla kadrolu maaşlı asistan alıyorlar öğretim elemanı adı altında. tamam doktora alımı var ne yazıkki bu doktoralılar kadrosuz maaşsız asistanlar ama yeni açılan üniversitelere alınan asistanlar bildiğiniz kadrolu çokta güzel maaş alıyorlar. bundan dolayıda dusun kontenjanı bu kadar az işte. hakkaniyet yine yok yine yok bencee Sad
+1
Başa dön
tembelkedi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 10:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

idris_kavut yazmış:

bizde de ileriki dönemlerde tıpta olduğu gibi şuan en çok tercih edilen branşlar değişir mi acaba?
Başa dön
shmetcaner
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 10:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

endodonti istiyorum,80 netim var sınır koymadan her şehri yazmayı düşünüyorum sizce gelebilme ihtimali var mı
Başa dön
kemal_b_w
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 11:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tembelkedi yazmış:
idris_kavut yazmış:

bizde de ileriki dönemlerde tıpta olduğu gibi şuan en çok tercih edilen branşlar değişir mi acaba?

Insanda kök hücreden diş germi oluşturulabilirse cerrahi patlama yapar bence, hayvanlarda yaptılar diye biliyorum. O zaman baya bişey değişir zaten...
Başa dön
idris_kavut
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 11:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kök hücrenin yangınlaşmasina kadar biz emekliye ayrılırız muhtemelen. Bana öyle geliyor ki ortonun cazibesi bi beş yıl sonra düşmüş olacak çünkü her dönem 50üstü orto kadro aciliyo.
Başa dön
acineto
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 11:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tembelkedi yazmış:
idris_kavut yazmış:

bence kesinlikle değişcek.mesela 5 sene sonra ortonun bi anlamı kalmayacak gibi heryer ortocu dolcak bu gidişle..
Başa dön
kemal_b_w
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 11:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

idris_kavut yazmış:
kök hücrenin yangınlaşmasina kadar biz emekliye ayrılırız muhtemelen. Bana öyle geliyor ki ortonun cazibesi bi beş yıl sonra düşmüş olacak çünkü her dönem 50üstü orto kadro aciliyo.

5-10 seneye emekliye ayrılırım diyorsan muhtemelen dediğin gibi olur:) bence o kadar uzun sürmez kök hücrenin yaygınlaşması
Başa dön
tembelkedi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 11:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

5 sene çok kısa bir zaman.yılda 100-120 kişi ortoya alınsa dediğiniz şey en az 10-15 yıl alır.ilk mezunlar zaten en erken 3 yıl sonra olucak
Başa dön
tembelkedi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 11:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

perio yaygınlık kazanır mı acaba ben onu merak ediyorum.şu an çok bilinen bir bölüm değil çünkü.ileride değeri anlaşılır belki
Başa dön
idris_kavut
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 11:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bekleyip görelim Smile
Başa dön
kemal_b_w
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 11:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ortoyu kazansak senin dediğin gibi 10-15 yıl sürse popülerliği, 4 yıl sonra da biz mezun olacağız. Ortonun sefasını sürmek için 6-10 yılımız kalıyor demek. Bu süre de bana az geliyor. Biz en az 25 yıl şu an tercih ettiğimiz mesleği yapacağız. Ben de senin gibi orto- perio arasında kararsızım şu anda. Çeşke gelecekte ne olacağını görebilsek Sad
Başa dön
acineto
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Nis 25, 2013 12:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tembelkedi yazmış:
5 sene çok kısa bir zaman.yılda 100-120 kişi ortoya alınsa dediğiniz şey en az 10-15 yıl alır.ilk mezunlar zaten en erken 3 yıl sonra olucak

sizde haklısınız belki 5 sene kısa bir zaman.ama görünen o ki ilk hedef ortocu sayısını arttırıp, ortonun popülerliğini azaltmak. belkide devlette tedaviyi yaygınlaştırıp özelde ortoyu bitirmek..gerçi ilerde ne olacağını kestirmek çok zor.bence en mantıklısı şu an en çok istediğin bölümü yazmak..sonuçta yapacağın işi sevmekte önemli.para kısmına gelince heralde bu kdr emekten, fedakarlıktan sonra ilerde aç kalmayızSmile
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
5. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız