Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - İlk 4 tercihimiz
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

İlk 4 tercihimiz
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Nisan DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
kemal_b_w
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 28, 2013 7:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

teşekkür ederim, ben önce ortodontileri yazacam sonra senin erkek arkadaşının istediği yerleri Smile cerrahi de kafama takılıyor ama bilmiyorum.. sana da hayırlı olsun Smile
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
stabilo
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Nis 28, 2013 7:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mincap yazmış:
Arkadaslar, bakanlık saglık bakanlığı kadrolarını doğuya ortodontist atamak için açmadı.bircok büyük sehirde devlette çalışan ortodontist yok.yani öncelikle büyük şehirlere atama yapılacaktır.ayrıca devlette çalışmak,çevre oluşturmak,hasta toplamak için çok avantajlı.zaten sırada bekleyen cok hasta var.size özel yeriniz var mı diye sorulcaktır.özele yönlendirip orda fazlasıyla kazanırsınız.hele hele eşi statü olarak üstün ise cok şanslısınız.eşinizin yanında yapıyorsunuz zorunlu hizmeti. eşiniz başasistan veya öğretim görevlisiyse çakılı kadro oluyor.bence önce üniversite tercihi yapın.hocaları araştırın.telefon açıp birkaç kişiye sorun.klnikleri arayıp görüsebilirsiniz duslularla.

İlk once buyuk sehirlere atama yapilacaktir ifadeniz sadece bir yorumdan ibaret sanirim..adsm atamalarinda ister uzman olun ister pratisyen buyuk sehirlerde ne kadar az kadro oldugu gayet acik..saglik bakanligi kadrosu yazdigimizda saglik bakanliginin elamaniyizdir istedigi yere atar.. Yazacak olan arkadaslarimizi lutfen yanlis bilgilendirmeyelim.. Nitelikli tesbitler yapalim lutfen .. Bir de suan soyle bir yapilanma var saglik bakanligi bunyesinde.. Cok cok yakin bir kaynaktan alinmis bilgidir.. Adsm ye sinavsiz atanan hekimlerin uzmanlastirilmasi..yani kendi icinde kadrosunu kendisi kuracak.. Az sayida ortodontist atayip kendi icinde ihtiyaci karsilamak icin sinavsiz ortodonti yapabilen personel yetistirme.. Yani esiniz saglik bakanligi memuru yani tip asistani doc. Basasistan degilse buyuk sehirlede en uctaki vatan topraklarina da atamamiz yapilabilir..yazdiklarim sadece bilgilendirme amaclidir.. Kotu bir amacim yok

En son stabilo tarafından Pzr Nis 28, 2013 7:43 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
gozdek
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 28, 2013 7:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kemal_b_w yazmış:
teşekkür ederim, ben önce ortodontileri yazacam sonra senin erkek arkadaşının istediği yerleri Smile cerrahi de kafama takılıyor ama bilmiyorum.. sana da hayırlı olsun Smile
çok teşekkür ederim.hangi şehri düşünüyosun?
Başa dön
kemal_b_w
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 28, 2013 7:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gozdek yazmış:
kemal_b_w yazmış:
çok teşekkür ederim.hangi şehri düşünüyosun?

daha tam karar vermedim, kafam karışık baya.
Başa dön
dtmania_19
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 28, 2013 7:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben antalya pedo istiyorum arkadaşlar.. sanırım da önceki iki sınavda kontenjan açılmamış . 186.olarak girme şansı ne derece yüksek?
bir de bu sıralamanın gecen sınavda hangi bölüme girdiğini bilen var mıdır?..
Başa dön
paradox
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 28, 2013 8:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar dusdata hakkında en ufak bi eleştiride atılıyosunuz burdan..dusdataya gittime rağmen..çoğu kişinin girmeme(girememe) nedenide siteden atılması..bende 86.25 netle 179.oldum..akdeniz pedoyu bende yazmayı düşünüyorum..bunun dışında perio pedo ağırlıklı tercih yapcam..bu sıralamalarda olan arkadaşlar hangi bölüm ve illeri tercih edecek..
Başa dön
brmaltnts
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 28, 2013 6:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

inönü orto düşünen var mı
Başa dön
selinn
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 28, 2013 6:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ilk dus ile antalya orto ya giren arkadaş kimdir tanıyan bılen varsa yazabılır mı nasılmıs memnunmuymus,,antalyanın hocaları daha tam oturmamıs ıspartadan gelıp gdıomus fln dedıler de bızzat kendısıne sormak ıstedım Smile
Başa dön
carranza
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 28, 2013 6:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dt-leviathan yazmış:
sağlık bakanlığı kadrosundan girince, sözleşmede altına imza attığın parayı ödersen,zorunlu hizmetten kurtulşabiliomusun,bu konuda bilgisi olan? bi de sanırım söz konusu bedel 150 milyar fln die duymuştum doğrumudur?

eylül dusunda marmara sağlık bakanlığı ortoyu kazandım
yükleme senedi 4 yıllık sabit maaşın olan 1778 tlden hesapladı
uzmanlık süren kadar zorunlu hizmetin var
ama bunu ödemen durumunda uzmanlık belgeni alamıyorsun
zorunlu hizmete gideceğin yer de belli değil 10 gün içinde atandığım yerde başlayacağım diye tahayüt ediyorsun.
1.5 yıl boyunca eş durumu değişikliği falan olamıyor.
Başa dön
mrtydgn
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 28, 2013 7:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

204. sıralamam perio pedo gelir mi sizce pek umudum yok ama yazacağim yinede...
erol karsl?
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Nis 28, 2013 7:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mincap yazmış:
Geçen sınavda saglık bakanlığı kadrolarını kötü diye adlandıran bi arkadaşın o kadroları tercih ettiğini öğrendim sonradan. Klinikleri arayıp duslularla görüşün.ben Eylül'de kazandım saglık bakanlığı adına ve memnunum. İnsanlara güvenmek zor:(

zaten kimse sağlık bakanlığı kötü demiyor.ünivwesite kadrosu alan biriyle aynı şekilde aynı üniversitede eğitim alıyorsun.hatta daha yüksek maaş alıyorsun.ama en büyük dezavantajı eğitim süren kadar zorunlu hizmetin olması.okurken sıkıntı yok bitince acı gerçek ortaya çıkacak(mecburi hizmet).
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
erol karsl?
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Nis 28, 2013 7:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

paradox yazmış:
arkadaşlar dusdata hakkında en ufak bi eleştiride atılıyosunuz burdan..dusdataya gittime rağmen..çoğu kişinin girmeme(girememe) nedenide siteden atılması..bende 86.25 netle 179.oldum..akdeniz pedoyu bende yazmayı düşünüyorum..bunun dışında perio pedo ağırlıklı tercih yapcam..bu sıralamalarda olan arkadaşlar hangi bölüm ve illeri tercih edecek..

aynen dentdus maalesef özgür değil,biz değil para konuşur!atarsada atsınlar kendi ayıpları çokta tın!
Başa dön
ss_06
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Nis 28, 2013 7:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ama şöyle bi durum da var..sağlık bakanlığı kadrosuyla gircek olan 2. dönemiz..yani 2 dönemde toplam 50 kadar mecburi hizmete gitcek arkdşlar olacak..ve adsmlerin eğitim araştırma hastanesi olmasıyla ilgili olarak 3 büyükşehirden başlanıcak deniyo..atıyorum bi istanbulun ortodonti ihtiyacıyla daha doğudaki ilin aynı değil..ihtiyacın fazla olduğu yerlerden başlatılcak mecburi hizmete..bence şu durumda sağlık bakanlığı avantaj bile olabilir..tabi ki ne olacağını kimse bilemez...
Başa dön
erol karsl?
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Nis 28, 2013 7:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ss_06 yazmış:
ama şöyle bi durum da var..sağlık bakanlığı kadrosuyla gircek olan 2. dönemiz..yani 2 dönemde toplam 50 kadar mecburi hizmete gitcek arkdşlar olacak..ve adsmlerin eğitim araştırma hastanesi olmasıyla ilgili olarak 3 büyükşehirden başlanıcak deniyo..atıyorum bi istanbulun ortodonti ihtiyacıyla daha doğudaki ilin aynı değil..ihtiyacın fazla olduğu yerlerden başlatılcak mecburi hizmete..bence şu durumda sağlık bakanlığı avantaj bile olabilir..tabi ki ne olacağını kimse bilemez...

neden avantaj olsun ki eğer devlet istiyorsan zaten uzmanlığın bitince atamaya başvurup uzman olarak atanırSın.bir ihtimale dayanarak gelecek belirlenmez.ama tabiki yapacak bişe yoksa sağlık bakanlığı yazacaz.belki avantaj olur belki dezavantaj.bakarsınız tüm diş hekimlerine mecburi hizmet gelir burası türkiye hiçbişe belli olmaz.
Başa dön
ss_06
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Nis 28, 2013 7:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

erol karsl? yazmış:
ss_06 yazmış:

neden avantaj olsun ki eğer devlet istiyorsan zaten uzmanlığın bitince atamaya başvurup uzman olarak atanırSın.bir ihtimale dayanarak gelecek belirlenmez.ama tabiki yapacak bişe yoksa sağlık bakanlığı yazacaz.belki avantaj olur belki dezavantaj.bakarsınız tüm diş hekimlerine mecburi hizmet gelir burası türkiye hiçbişe belli olmaz.

tüm diş hekimlerine mecburi hizmet mi? şu anda normal kadroda uzmanlık yapan birine biz vazgeçtik seni de *****ürcez mecburiye denilemez o imkansız..yazıcaz mecburen sağlık bakanlığı..sizin sıralamanızı iyi diye hatırlıyorum şehir tercihi yapıcaksınız sanırım sağlık bakanlığı yazarak..
Başa dön
rabia
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 28, 2013 8:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar duydugum kadariyla aydinda daha fakulte yokmus...
Başa dön
stabilo
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Nis 28, 2013 8:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar 30-50 arasi nereyi yazacak bakiyorum kimse bisey soylememis.. Yakinlarinda tanidigi olan var mi??
Başa dön
serayhan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Nis 29, 2013 2:52 am    Mesaj konusu: Re: sağlık bakanlığı kadrolarındaki zorunlu hizmet Alıntıyla Cevap Gönder

dmtyndd yazmış:
arkadaşlar,

1. Sağlık bakanlığı kadrosundan girdiğinizde bakanlık ile bir sözleşme imzalarsınız. Bu szleşmede eğer eğitiminizi tamamlamadan ayrılırsanız o ana kadar o kadroda hakettiğiniz tüm miktarı (size ödenen miktar ve sizin için devletin kasasından çıkan sigorta ve döner semaye dahil her kuruş) tazminat olarak geri ödemeniz gerekir. Yoksa dava açılır ve sonunda devlet parasını geri alır. (başvuru klavuzu 1.1 maddesinde detayı ile mevcut)

2. Ayrıca sağlık bakanlığı kadrosu ile girdiğinizde yine yönetmelikte belirtildiği üzere eğitim gördüğünüz süre kadar zorunlu hizmet yapmanız gerekiyor ki bu zorunlu hizmet eğitimi aldığınız şehir ya da kurumda olmaz. Öyle olsa idi ayı yere bir daha hiç kontejan açılmazdı Smile Sözleşme yapıldığı zaman yada bitirdiğinizde bu kısmından (zorunlu hizmet kurasının çekildiği andan) tam emin değilim, çekmiş olduğunuz yere gider paşa paşa zorunlu hizmetinizi yaparsınız. . Burada devlet kendi kurumlarında çalıştıracak profesyonel kişi çalıştırmayı amaçlamaktadır. Eş durumu yada sağlık durumu gibi sebebler dışında zorunlu hizmeti yaptığınız yeri değiştirmeniz mümkün değildir. Ancak zorunlu hizmetiniz bittiğinde kurum içi tayin kurasına katılarak hizmet puanı hesabına göre tayin bekleyebilirsiniz.
Eğer zorunlu görevi bitirmeden istifa edersiniz bakanlığın sizin için ödediği her kuruşu 5 yıl içinde geri ödemeniz beklenir ki bu durumda kaba bir hesapla 3/4 yıl boyunca aldığınız tüm paranın yaklaşık 2-2,5 katını geri ödemeniz gerekecektir. (maaş +sigorta kesintileri+yasal faiz)
Başvuru klavuzu madde 1.1'de italik yazılı kısımda detaylı olarak belirtilmiştir.

Eğer zorunlu hizmeti bitirmeden ayrılırsanız ve para tazminatını ödemezseniz yaptınız uzmanlığın diplomasını alamaz ve herhangi bir kurumda yada muayenehanede resmi olarak eğitimini aldığınız uzmanlığı icra edemesiniz.

Tüm bu nedenlerden dolayı emin değilseniz devlet kadrolarını yazarken tekrar düşünün derim.

Tüm bunları da eşiyle zorunlu hizmete gitmiş birisi olarak biliyorum.
Başarılar

Arkadaşım bilgiler için teşekkürler.Zorunlu hizmet aynı şehirde olmaz demişsin ama aynı şehre kadrosu çıkanlar varmış mesela erzurum ortodakilerin orada bir adsm olarak gelmiş kadroları var mı konuda bir bilgin?
Başa dön
tunakdogan
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Nis 29, 2013 2:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar sıralamam 45 daha once olup cerrahi düşünen var mı ?
Başa dön
bizdengecti
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Nis 29, 2013 3:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar son tercih bile olsa ankarada oral düşünen varsa sıralamasını paylaşabilir mi???
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Nisan DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
3. sayfa (Toplam 10 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız