Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Kalan iptallik sorular için ne yapılmalı?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Kalan iptallik sorular için ne yapılmalı?
Sayfaya git Önceki  1, 2

Yeni başlık gönder   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Nisan DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dentistim
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 30, 2013 8:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dentart35 yazmış:
İptali en az gerekli olan 2 soru iptal edilmiş bence.. Yine bir haksızlık..

gercekten haklısın o sorular bariz hatalı bile degildi zaten işaretlenecek başka anlamlı seçenek de yoktu.... yazık oldu....
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ahmetakgl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 30, 2013 9:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tugce kocak 3+3.25 eşittir 6 zaten nereye takıldın ki sen:)
Başa dön
ahmetakgl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 30, 2013 9:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

iş oraya gelirse birşeyin aktivasyonunda rol almak demek pozitif anlam mı katar sadece ...negatif yönde yani aktivasyonu azaltan bir etki de aktivasyonda rol almış olur......örneğin çürük aktivasyonunda demineralizasyonun rolü var ama remineralizasyonun etkisi yok mu diyosunuz...kurcalarsan 10 soru gider böyle....ha bu arada çıkıp herkes tüm bu sorulara itiraz etse haklı ama doğru yaptığı soruya herkes susup orda belki de bilmediği için mta yı işaretleyemeyen adamın sadece o saruya itiraz etmesi durumunda bende derim ki böyle 2 soru iptal olacağına ya hiç iptal olmasın ya da hepsi olsun
Başa dön
ahmetakgl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 30, 2013 9:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mta sorusunda 2. önermede klsnfjksdnfjksd da yazsa orada mta işaretlenmeli sonra itiraz edilmeli
Başa dön
tugcekocak
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 30, 2013 9:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ahmetakgl yazmış:
iş oraya gelirse birşeyin aktivasyonunda rol almak demek pozitif anlam mı katar sadece ...negatif yönde yani aktivasyonu azaltan bir etki de aktivasyonda rol almış olur......örneğin çürük aktivasyonunda demineralizasyonun rolü var ama remineralizasyonun etkisi yok mu diyosunuz...kurcalarsan 10 soru gider böyle....ha bu arada çıkıp herkes tüm bu sorulara itiraz etse haklı ama doğru yaptığı soruya herkes susup orda belki de bilmediği için mta yı işaretleyemeyen adamın sadece o saruya itiraz etmesi durumunda bende derim ki böyle 2 soru iptal olacağına ya hiç iptal olmasın ya da hepsi olsun
Bende niye 2soru iptal oldu diğerleri de olsun dedim ama olay implanta geldi emekten çıktıSmile)
Başa dön
paradox
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 30, 2013 10:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mta sorusu iptal edilmemeliydi yani yanlış olan 1 soru iptal oldu..mta yı iptal eden zihniyetin kalan soruları hepten iptal etmesi gerekirdi
Başa dön
Dt
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Prş May 02, 2013 5:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar kalan soruların iptali için dava açmak sınava girenler ile mümkün olan bir şey
Sponsorumuz dusdata bu konuda hukuk birimi ile tus sınavlarında yaşanan aksaklıklarda hekimlerin yanında oldu.
Bizim içinde aynı desteği göstereceğine eminiz.
Önemli olan bu süreci sonuna kadar kovalayacak arkadaşların olmasıdır.

Bu sınav için dava sonucu yetişmese bile (geçmişteki örneklerden yola çıkarak) haklı olduğumuz halde mağdur duruma düştüğümüzü ispatlamış oluruz. ÖSYM Sonraki sınavlarda (kardeşlerimizin arkadaşlarımızın gireceği sınavlarda) daha dikkatli olur.

Bu durumda dava açacak arkadaşlar bir arada toplanması ve dusdata ile iletişime geçmeleri süreci hızlandıracaktır.
shmetcaner
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş May 02, 2013 11:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dt yazmış:
Arkadaşlar kalan soruların iptali için dava açmak sınava girenler ile mümkün olan bir şey
Sponsorumuz dusdata bu konuda hukuk birimi ile tus sınavlarında yaşanan aksaklıklarda hekimlerin yanında oldu.

Bu sınav için dava sonucu yetişmese bile (geçmişteki örneklerden yola çıkarak) haklı olduğumuz halde mağdur duruma düştüğümüzü ispatlamış oluruz. ÖSYM Sonraki sınavlarda (kardeşlerimizin arkadaşlarımızın gireceği sınavlarda) daha dikkatli olur.

Bu durumda dava açacak arkadaşlar bir arada toplanması ve dusdata ile iletişime geçmeleri süreci hızlandıracaktır.

gün boyu dusdata ankara merkeze tlfla ulaşmaya çalıştım ancak ilgililere bir türlü ulaşamadım,sürekli toplantıdalar cevabını aldım.Bu süreçte takipçi olmak ve konuyu mahkemeye taşımak istiyoruz,pazartesi günü görüştüğümde hukuk birimi ile toplantı yapılacağını ve ona göre dava aşamasının başlayacağını söylemişlerdi,son durum nedir acaba,bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler
Başa dön
ondokuz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 06, 2013 5:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

shmetcaner yazmış:
Dt yazmış:

gün boyu dusdata ankara merkeze tlfla ulaşmaya çalıştım ancak ilgililere bir türlü ulaşamadım,sürekli toplantıdalar cevabını aldım.Bu süreçte takipçi olmak ve konuyu mahkemeye taşımak istiyoruz,pazartesi günü görüştüğümde hukuk birimi ile toplantı yapılacağını ve ona göre dava aşamasının başlayacağını söylemişlerdi,son durum nedir acaba,bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler

ben ulaştım, dava sürecini başlatıcaklarını söylediler. bir kişi ile dava açmak yeterliymiş. bizim bişey yapmamıza gerek kalmıyormuş.

Dusdata bu süreci bizim yerimize takip edip sonuçlandıracakmışş
Başa dön
mehmetemrah
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts May 06, 2013 7:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dava sonuçlanınca herkesin yeri mi değişecek
Başa dön
kemal_b_w
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 06, 2013 7:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mehmetemrah yazmış:
dava sonuçlanınca herkesin yeri mi değişecek

bu konuyu ben de merak ediyorum. bir yere yerleştikten sonra o ilde tüm yaptığımız hazırlıkları ( kira kontratı, ev eşyaları, v.s.) iptal edip hoop başka bir yere mi gideceğiz?
Başa dön
paradox
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 06, 2013 8:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

isteyene hak tanınıyormuş yani isteğe bağlı,,isteyen gider istemeyen olduğu yerde devam edebilir..2010 tusunda aynı durum oldu ve 2012 de sanırım dava sonuçlandı..yani uzun sürecek sanırım bu davanında sonuçlanması..
Başa dön
kemal_b_w
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 06, 2013 8:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

paradox yazmış:
isteyene hak tanınıyormuş yani isteğe bağlı,,isteyen gider istemeyen olduğu yerde devam edebilir..2010 tusunda aynı durum oldu ve 2012 de sanırım dava sonuçlandı..yani uzun sürecek sanırım bu davanında sonuçlanması..

Sıralamada aşağı düşenlerin yeri değişir mı peki? Atıyorum 10. sırada olan dava sonuçlanınca 15. sıraya düştü, davadan sonra onun üzerine geçenler onun olduğu bölümü tercih ederse yer değiştirmek zorunda kalır mı?
Başa dön
alii
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts May 06, 2013 9:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kemal_b_w yazmış:
paradox yazmış:

Sıralamada aşağı düşenlerin yeri değişir mı peki? Atıyorum 10. sırada olan dava sonuçlanınca 15. sıraya düştü, davadan sonra onun üzerine geçenler onun olduğu bölümü tercih ederse yer değiştirmek zorunda kalır mı?

yok kemal bey yerleşenler o hakkı elde etmiş oluyor artık.
Başa dön
erol karsl?
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts May 06, 2013 9:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dava sonuçlanınca 10.olan 15 olabilir,yada 9.oldu diyelim.bu durumda tekrar tercih yapılmıyor.şu andaki tercihler arasından kazandığınız yerin üstü veya altındaki tercihlerden biri gelebilir gidip gitmemek siza kalır
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
kemal_b_w
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 06, 2013 9:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için
Başa dön
Dt
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Sal May 07, 2013 7:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DAVA AÇILDI

http://www.dentdus.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=923#7764
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Nisan DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız