Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - tercihler baslıyo sonunda
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

tercihler baslıyo sonunda
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
warol
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş May 08, 2013 1:25 am    Mesaj konusu: tercihler baslıyo sonunda Alıntıyla Cevap Gönder

http://www.osym.gov.tr/belge/1-19125/2013-dis-hekimliginde-uzmanlik-egitimi-giris-sinavi-201-.html
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
03-06
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş May 08, 2013 1:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ortodonti yazmak mantıklı mı ya çok alım var.Hep böyle mi olur?Gerçi diğer bölümlere bakınca görece olarak öyle.Sınavdan önce de bu kadar doktoraya alınıyor muydu ki?Ben perioda düşünüyorum.Ne yapsam
Başa dön
serayhan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş May 08, 2013 3:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşım ben perio ve de ortodonti yazmıcak biri olarak(şartlardan dolayı başka şehir tercihi yapamadığımdan,eş çocuk falan) tamamen yansız ve art niyetsiz bir yorum yapabilirim.bence ortodonti hala prestijini koruyacaktır ama rekabet arttığı için tedavi başına alınan ücretler biraz düşer ama sonuçta kliniğinin olduğu şehir semt hitap ettiğin kesim gibi bi çok başka faktör de olacak.Dürüst olmak gerekirse benim ortodonti gelecek puanım olsa düşünmeden yazardım.Perio çok güzel bir bölüm ama ortodonti bence daha genel geçer bir bölüm yani her ilçede bile iş yapabilirsin perio ile bu birazcık daha güç. benim 5 yıllık klinik tecrübeme göre de ortodonti en az yorulan ama en çok kazandıran bölümdü.örneğin ortocumuzun 5 dkda 200tl kazanırken periocumuz det polden 150tl alıyordu. ben tamamen iş yükü emek ve getirdiği para açısından değerlendirdim.Oysa ki bazen bunlar gerçekten geri planda kalabiliyor örneğin endodan ya da protezden daha çok haz almak gibi...nasıl mutlu olacaksanız öyle bir yer gelir inşallah:)
Başa dön
alii
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş May 08, 2013 3:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

03-06 yazmış:
Ortodonti yazmak mantıklı mı ya çok alım var.Hep böyle mi olur?Gerçi diğer bölümlere bakınca görece olarak öyle.Sınavdan önce de bu kadar doktoraya alınıyor muydu ki?Ben perioda düşünüyorum.Ne yapsam

Dengeler zamanla degisebilir. Ornegin tipta radyolojinin en populer branslardan biri olmadi gibi. Eger olaya sadece kazanc olarak bakarsak ve genelleme yaparsak suanki durum ozelde orto.cerrahi.pedo.peri sirasiyla. Ama devlette caliscam diyorsan protez.endo en fazla kazandiranlar benim gozlemim.
Başa dön
matsihura
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş May 08, 2013 4:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar eski doktora programında yeni açılmış fakülteler doktoraya aldıkları hekimleri ogretim uyesi kadrosu yetirsizliginden dolayi daha büyük eski fakültelere gonderebiliyordu. Acaba simdi DUS la gelenleri de başka fakültelere gönderme ihtimalleri var mı.? Bilgisi olanlar yazarsa sevinirim
Başa dön
dtsrn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş May 08, 2013 4:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

matsihura yazmış:
Arkadaslar eski doktora programında yeni açılmış fakülteler doktoraya aldıkları hekimleri ogretim uyesi kadrosu yetirsizliginden dolayi daha büyük eski fakültelere gonderebiliyordu. Acaba simdi DUS la gelenleri de başka fakültelere gönderme ihtimalleri var mı.? Bilgisi olanlar yazarsa sevinirim
benim bildiğim zaten öğretim üyesi yetersizse kontenjan açamıyor. çoğu yerin açamama nedenide bu zaten.
Başa dön
matsihura
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş May 08, 2013 5:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtsrn yazmış:
matsihura yazmış:
benim bildiğim zaten öğretim üyesi yetersizse kontenjan açamıyor. çoğu yerin açamama nedenide bu zaten.
Ben de öyle biliyorm ama endişem ordu Hatay ve Bolu daki fakülteler için bu fakülteleri tercihlerde yazacağım fakat sonradan başka bir ile gonderilerek sürpriz yasamak istemiyorm..
Başa dön
dentistim
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş May 08, 2013 5:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaslar tercih klavuzu hala verilmedi degilmi duyuru da yok bulamadım ben
Başa dön
Dentart35
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş May 08, 2013 8:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar tercihler için en son gün ne günmüş??
Başa dön
dt-leviathan
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş May 09, 2013 12:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dentart35 yazmış:
Arkadaşlar tercihler için en son gün ne günmüş??

13 mayıs
Başa dön
03-06
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 09, 2013 3:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cevap yazanlara teşekkür ederim.Ben ikisini de severek yaparım diye düşünüyorum. Para da en önemli şey değil.İlerde de geçerli ve değerli olması önemli.
Başa dön
wolf
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 09, 2013 5:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtsrn yazmış:
matsihura yazmış:

Istanbul Çapa da hiç öğretim görevlisi yok demekki Very Happy "0" kontenjan
Başa dön
dtsrn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş May 09, 2013 5:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

wolf yazmış:
dtsrn yazmış:
matsihura yazmış:

farkındaysan arkadaşın sorusunda yeni açılan fakülte diyoo!!!! çapa da doktorayla doldurduğu için açmıyordur Smile
Başa dön
Dentart35
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 09, 2013 6:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar sizce bu dusla giren uzmanlık öğrencileri ile doktora arasında ilerde ne fark olacak? Neden devlet bu işe el koymuyo tıptaki gibi madem dus getirdin neden hala doktora açılmasına izin veriyosun? İster misiniz ilerde uzmanlıkta verilsin onlara?? Ben doktorayı bırakmış biri olarak eğer ilerde böle olursa çok üzülicem
Başa dön
wolf
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 09, 2013 8:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtsrn yazmış:
wolf yazmış:
dtsrn yazmış:
matsihura yazmış:

farkındaysan arkadaşın sorusunda yeni açılan fakülte diyoo!!!! çapa da doktorayla doldurduğu için açmıyordur Smile

Farkındayım, kinaye yapmıştım zaten ben Smile umarım mesaj gereken yerlere ulaşır Smile
Başa dön
wolf
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 09, 2013 8:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dentart35 yazmış:
Arkadaşlar sizce bu dusla giren uzmanlık öğrencileri ile doktora arasında ilerde ne fark olacak? Neden devlet bu işe el koymuyo tıptaki gibi madem dus getirdin neden hala doktora açılmasına izin veriyosun? İster misiniz ilerde uzmanlıkta verilsin onlara?? Ben doktorayı bırakmış biri olarak eğer ilerde böle olursa çok üzülicem

Ilerde onlara uzmanlık verilirse iptal olması senin açacağın bi davaya bakar, sonuçta yasa var bu konuda. Onlara uzmanlık verilmesi demek bu kadar dus a hazırlanan insanın emeğini hiçe saymak demek. Ayrıca ben ilerde yrd. doç. olmak için başvurduğumda benim yerime doktoralı birisi girerse yapacağım ilk iş yine dava açmak olacak. Kazanırsam, ki büyük ihtimal kazanırım, çıkacak karar da tüm doktoralıları bağlayacaktır

En son wolf tarafından Prş May 09, 2013 9:10 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
warol
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 09, 2013 9:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

wolf yazmış:
Dentart35 yazmış:

Ilerde onlara uzmanlık verilirse iptal olması senin açacağın bi davaya bakar, sonuçta yasa var bu konuda.

burası türkiye benim tahminim onlarıda uzmanlıktan sayıcaklar torpil olmadan kendi hakı ile girenleri tenzih ederk söylüyorum çogu torpille bu bolümlere giriyorlar (doktoro da) örnek vermek gerekirse 98 ales 95 üds ile girilemeyen bölüme 70 60 gibi komik notlarla gireni biliyorum onun için birinin bir miletvekili tanıdıgı cikar bi kac günde cıkardıkları bi yasayla 2011 sonra giren doktorolılarında uzmandan sayarlar sen istedigin kadar hak hukuk ara
Başa dön
wolf
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 09, 2013 9:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

warol yazmış:
wolf yazmış:
Dentart35 yazmış:

Ilerde onlara uzmanlık verilirse iptal olması senin açacağın bi davaya bakar, sonuçta yasa var bu konuda.

burası türkiye benim tahminim onlarıda uzmanlıktan sayıcaklar torpil olmadan kendi hakı ile girenleri tenzih ederk söylüyorum çogu torpille bu bolümlere giriyorlar (doktoro da) örnek vermek gerekirse 98 ales 95 üds ile girilemeyen bölüme 70 60 gibi komik notlarla gireni biliyorum onun için birinin bir miletvekili tanıdıgı cikar bi kac günde cıkardıkları bi yasayla 2011 sonra giren doktorolılarında uzmandan sayarlar sen istedigin kadar hak hukuk ara

1-2 milletvekili ile olacak iş değil ki bu. Tüm hükümeti tanıyorsa o ayrı tabiki Smile
Başa dön
alii
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş May 09, 2013 4:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar paranoyaya bağlamaya gerek yok. öyle bir şey olsa tıpta olurdu. 15 yıldır tıpta temel bilimlerde doktora devam ediyor hangisine verdiler uzmanlık. Bu iddaalar dustan milleti biraz soğutmayı amaç edinenlerinlerin uydurduğu şeyler. e ne yapsın adam Dus ta ilk bine bile giremeyince:)
Başa dön
dtsrn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş May 09, 2013 5:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hadi eski fakülteler kadrosuz alıyor bu asistanları 5-6 yıl maaş almadan doktora yapıyorlar. bu yeni açılan fakültelere kadrolu mis gibi maaşla rektörlük kadrosu adı altında asistan alıyorlar. bu yıl akdeniz endo peryo protez böyle asistan aldı. bolu , izmir katip çelebi, zonguldak, adıyaman aynı şekilde. zaten maaş veriyorsunuz doktorayla almak yerine neden dusta kontenjan açmadılar. insan tahammül edemiyor bu duruma yaa. bu doktora alımının bittiğini görürüz inşallaaah bir gün.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız