Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - acilen fikirlerinize ihtiyacım var
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

acilen fikirlerinize ihtiyacım var
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
diyojen44
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Hzr 28, 2013 2:20 am    Mesaj konusu: acilen fikirlerinize ihtiyacım var Alıntıyla Cevap Gönder

belki bu konuyu başka sitelerde açmam gerekiyodu ama en net en doğru en güncel bilgileri burdan alabileceğimi düşünüyorum. ben meslek seçimi aşamasında bi öğrenciyim ve diş hekimi olmak istiyorum. ama ciddi ciddi araştırmalar yaptığımda diş hekimlerinin artık çok fazla oduğunu ve maaşlarının düşük (en azından hekimlik için) olduğunu öğrendim. ben de dusa girip ortodontide uzmanlık yaparım diye düşünüyordum ki "ortodonti uzmanlığı yapabilen çok az diş hekimi var, o kadar diş hekimi varken sen mi ortodontist olacaksın" gibi şeyler duymaya başladım. ortodontist olmak gerçekten o kadar zor mu? şimdi sizin değerli fikirlerinizi bekliyorum. hem diş hekimliği hem de ortodonti uzmanlığı hakkında. şimdiden teşekkürler..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
tarcin
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 29, 2013 6:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence gerçekten diş hekimi olmak isteyenler bizim bölümde çok daha başarılı oluyolar.ayrıca niye ortodonti sana kalmıcakmış onu anlamadım.bak ben bilinçsiz tercih yaptm çok da şikayet ederek ağlaya ağlaya okudum ama yine de diş hekimliği öneririm gerçekten isteyene.ama okurken yorulcaksın,kafa yorgunluğun da olucak yarın hangi hastayı çağırsam yetiştiririm gibi..sabırlıysan,psikolojin sağlamsa diş hekimliği çok güzel..bi de biraz para harcaman gerekicek mesela hastanın önlüğü anestezisi bardağı ölçü malzemeleri o cızz sesi çıkaran motoru falan sen alıcaksın
Başa dön
tarcin
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 29, 2013 7:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ayrıca ortodonti uzmanlığı için mesela ilk 70 e falan girmen gerekiyo uzmanlık sınavında 1500 kişi gibi bi sayı giriyo sınava şimdilik.ama olmayacak bişi değil yapabilirsin yani.insanın fikirleri de değişiyo mesela bizde 8 tane bölüm var uzmanlık yapabileceğin ama ortodonti biliniyo sadece..yani işin içine girince farklı da düşünebilirsin
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 29, 2013 8:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yillar once ben de arastirma yaparken yanlis yonlendirmeler olmustu.evet yorucu sinir stres yuvasi bi fakulte ama asla pisman degilim.mutlaka tavsiye ederim.severek gelenler gercekten cok basarili oluyolar.tip isteyi gelenlerin bi kismi el yetenegi de yoksa 2. Sinifyan sonra birakabiliyolar.orneklerini gordum.eger aklinda tip var ve erkeksen ve ilk kez hazirlaniyosan tekrar dene derim ama tip meslegi gercekten bayanlar acisindan cok zorlayici..zorunlusu gece nobeti vs. Dis hekligi bayanlar acisindan kesinlikle ideal..
Başa dön
tarcin
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 29, 2013 8:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben 5000 kusuruncuydum iyi bi müh. Olmadığı için hacettepe diş yazdm yani tıp gibi bi düşüncem yoktu yazabiliyodum yoksa yani tıp okumadığım için pişmanlık duymuyorum senin de duycağını sanmıyorum. Diş hekimliği bence tıpa göre daha akıllıca bi seçim.eğer kesin sağlık düşünüyosan
Başa dön
diyojen44
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 30, 2013 5:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tarcin

diş hekimi olmak istiyorum o kesin ama bazı soru işaretleri var sadece. ortodonti de gerçekte zor görünüyo 1500 kişide ilk 70. diğer uzmanlık bölümlerini de inceledim ve ortodonti en çok aklıma yatan oldu. açıkçası maddiyatı da düşünmek zorundayım ve ortodontistlerin iyi kazandığını öğrendim. bu arada erkeğim ve diş hekimliğini tıptan
çok istiyorum. ama bana ileride rahat hatta biraz lükse kaçabilecek bi yaşam sağlayacak kadar iyi para kazandırabilecek mi diye düşünmeden edemiyorum.
Başa dön
diyojen44
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 30, 2013 5:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

layezal

açıkçası mühendislik istemiyorum. sağlık alanında çalışmak istiyorum. ama tıp da fazla yorucu gibi geliyo. hem fakülteye girme açısından hem de mezun olduktan sonraki meslek hayatı açısından.
Başa dön
diyojen44
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 30, 2013 5:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mesajlarınızı karıştırmışım özür Very Happy telefondan giriyorum kusura bakmayın artık Very Happy
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Tem 01, 2013 7:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Oncelikle her insan rizki neyse onu kazanir.Dis hekimligi cok yonlu bir meslek.bunu ancak4. sinifta anlamaya baslarsin..yetenegin hastayla iliskilerin ,hastaya uygun olan tedavi yaklasimin,tahammulun,sabrin vs. Bunlar primer belirleyiciler.. Eger primer amac cok para kazanmaksa yani hastayi dolar olarak goruyosak bir yerden sonra sabrimiz tukenebilir.. O acidan hekimlik farkli bir meslek.cunku tip hekimi gibi saygi da gormuyoruz.disi kaca cekiyonnn doktorr diye gelen hastaya sakin sakin cevap vermek onunla koopere olabilmek duygusal zeka istiyor..
Başa dön
dtskorkmaz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Tem 03, 2013 12:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu devirde en iyi meslek politikacılık. Diş hekimliği falan öldü artık.
Başa dön
shyowl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Tem 04, 2013 10:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bence dis hekimligi para odakli yazilacak bir bolum degil verdiginiz emek cok fazla alinan bunu karsilamiyor..isini sevmeden yapilacak bir bolum degil..para kazanma ise biraz sansa bagli girdigin yer sans meselesi ve isi sevmene isinde iyi olmana bagli..
rahat olayim ugrasmiyim diyorsan saglik alani dusunuyorsan eczacilik derim..dis hekimligi rahat olmaya ne kadar uygun tartisilir..ekonomik durumun ve cevren iyidir acarsin luks bi klinik zaten cevre varsa o zaman iyi..ama bunun ikisi de yoksa şans olmasi lazim
Başa dön
umit
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Tem 05, 2013 1:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben de diş yazmayı düşünenlerdenim. okuma aşamasındaki zorlukları biliyorum.benim merak ettiğim mezuniyetten sonrası.mezun olduktan sonra mesleğe giriş süreci nasıl oluyor?
devlete atamalar nasıl oluyor? devlet olmazsa tek seçeneğim özel muayenehane mi?
Başa dön
NGFB
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Tem 05, 2013 10:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bende diş hekimliği yazmayı düşünüyorum.Sivas, Ordu, Erzurum Van ve yeni açılaçak olan(Rize, Tokat) gibi yerler gelebilir.Buraları yazmam mantıklı mı? Buralar ile ankara ve İstanbul arasında çok fark olur mu
Başa dön
coraje
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Tem 06, 2013 2:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

NGFB sıralaman kaç?
Başa dön
NGFB
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Tem 06, 2013 6:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

19000 geçen senelere göre diş hekimliği gelmez ama bu yıl tıp kontejanlarında 2000 yakın artış var ve yeni diş hekimlikleri açıldı(4 devlet üniversitesinde) buraların gelme şansı biraz var gibi
Başa dön
coraje
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Tem 06, 2013 6:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

NGFB yazmış:
19000 geçen senelere göre diş hekimliği gelmez ama bu yıl tıp kontejanlarında 2000 yakın artış var ve yeni diş hekimlikleri açıldı(4 devlet üniversitesinde) buraların gelme şansı biraz var gibi

van diş 17700 ile kapatmış 2000 azalsa en kötüsünden oraya girersin..
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Tem 07, 2013 6:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dishekimligi neymis ne olmus 6 yil once 5000-10000 arasi giriyodu..11.000 le yanindan bile gecilmezdi..
Başa dön
coraje
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Tem 07, 2013 7:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Layezal yazmış:
Dishekimligi neymis ne olmus 6 yil once 5000-10000 arasi giriyodu..11.000 le yanindan bile gecilmezdi..

tıp ve dişlerin kont. acayip artıyor bu yüzden düşüş oluyor.
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 12, 2016 3:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar Adana'da özelde çalışan,yada çalşmş olan ,piyasayı az çok bilen var mı?Yardıma ihtiyacm var.
Başa dön
jasco
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 12, 2016 4:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

moe 2013 ün konusunu hortlatmıssın..baslık acsan daha faydalı olur..sormak ıstedıgın nedır soylersen yardımcı oluruz..
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız